Barion Pixel
A webhely tartalmának megjelenítéséhez és a felhasználói élmény javításához cookie-kat és hasonló technológiákat használunk. A Cookie tájékoztató linkre kattintva találsz bővebb tájékoztatást, vagy itt lent beállítási lehetőséget.

Nem csak fakíroknak: Hogy működik az akupresszúrás matrac?

Mit tehetsz, ha nem jutsz el masszőrhöz?

Lehet, hogy meghúztad alváskor a nyakad, sportolás után fájlalod a hátad vagy egyszerűen jól esne egy frissítő masszázs, mégsem jutsz el szakemberhez. Ilyenkor azonnali segítségként használhatod az akupresszúrás matracot.

Az akupresszúrás matracot a hagyományos kínai orvoslás tapasztalatainak felhasználásával fejlesztették ki. Elterjedése világviszonylatban is egyre nagyobb, mivel biztonságos, hatása már néhány perc után érezhető és a használata igazán egyszerű. 

De mi az az akupresszúra?

Az akupresszúra a hagyományos kínai orvoslás egyik technikája, hasonló az akupunktúrához. Az akupresszúrás matrac korongjain azonban nem tű van, hanem tüskék, így nem szúrja meg a bőrt. Az akupresszúrás matrac stimulálja a test meridiánjain, azaz az energiavonalakon fekvő pontokat, így a chi, másnéven az energia szabad áramlásának útját segítik.

Hogyan működik a matrac?

Az akupresszúrás matrac tüskéi a bőrhöz nyomódva ún. mikro impulzusokat adnak, ami serkenti a véráramlást a szövetekben, ezért lesznek bizonyos területek pirosabbak és melegebbek, miután a matracon feküdtél. Ez a reakció frissíti a bőrt és fokozza a gyógyulás és a felépülés folyamatát. Nagyon hasznos például edzés után is!

Használhatod reggel, és az energia blokkok oldásával fokozódik a vitalitásod, nő az életenergiád. Esti lefekvés előtt relaxáló, lazító hatásával segíti a pihenést.

Elegendő ráfeküdni

Használatakor az első 1-2 perc kissé kellemetlen érzésű lehet, ami hamar elmúlik. Innentől tapasztalhatsz egy lassú felmelegedést a testedben, amely a fokozott vérkeringésnek köszönhető. Ezt a teljesen természetes reakciót, az akupresszúra hatásmechanizmusa okozza. Naponta 20-30 percet érdemes használni, ülve is alkalmazható, ebben az esetben puha szék támlájának dőlve lazíts.

Tudomány és tények

Az akupresszúra elvén működő matrac többek között szerotonint szabadít fel a szervezetben. Ez a neurotranszmitter fokozza a jólét érzését és a boldogságérzést. A szerotonint boldogsághormonnak is nevezik, mivel az mély hatással van a hangulatra, a felhasználók jelentős része arról számolt be, hogy enyhült a feszültség- és stresszérzésük.

A szerotonin a gyomorra és az emésztőrendszerre is jótékonyan hat. Emellett fontos szabályzója az alvási ciklusnak, a vegyület emelkedése és csökkenése befolyásolja az alvást és az ébrenlétet. 

Nem csoda, hogy jobban alszol tőle!

Igen, a matrac rendszeres használata pontosan a fent említett hatásmechanizmus miatt javíthatja az alvásminőséget. Álmatlanság, levertség, fáradékonyság esetén próbáld ki! Egy tanulmány például leírja, hogy 2 hét rendszeres használat után a felhasználók 94 százaléka számolt be erről a jótékony hatásról.

Csökkenő fájdalomérzet

Ez talán ennek a matracnak az egyik legtöbbet tapasztalt előnye. A felhasználók 98 százaléka számolt be a fájdalomérzete enyhüléséről a rendszeres használat után. Fejfájás, nyak és hátfájdalom, ízületi panaszok enyhülése, menstruációs fájdalmak csökkenése– csak néhány az általuk tapasztalt pozitív hatások közül.

Holisztikus szemlélet, avagy próbálj mindent egészében látni

A holisztikus gyógyászat – a kínai orvoslás is - azon az ősi gondolkodásmódon alapul, miszerint az ember eredeti állapota az egészség, a betegség egy természetellenes állapot. A holisztikus szemlélet az egész személyiségre, a test és a lélek egyensúlyára irányul. Az akupresszúrás matrac „működési elve” szerint ennek az egyensúlynak a visszaállításában játszik szerepet, szelíd hatásmechanizmusa így segít a harmónia elérésében.

 

Ellenjavallatok: fertőző betegségek, kiütés, hólyag, lázas megbetegedések, kezelendő felületen: bőrelváltozások, pikkelysömör, övsömör, nyirokcsomó duzzanat, trombózis, vérzékenység, visszérgyulladás, -tágulat, magas vérnyomás, infarktus veszély, ödéma, terhesség, rosszindulatú daganatos betegségek.


 

Tartalomhoz tartozó címkék: egészséges életmód stressz